Sprawy spadkowe Szczecin

Spory o spadek mogą dodatkowo zwiększać stres związany z utratą bliskiej osoby. Przyjaciele lub członkowie rodziny często nie są w stanie uzgodnić właściwego sposobu postępowania z majątkiem zmarłego, co może prowadzić do napięć, rozłamów, a często również do kosztownych i czasochłonnych procesów sądowych. Gdy chodzi o prawo spadkowe, Szczecin to jedno z wielu miast, w którym nasza Kancelaria może zagwarantować profesjonalne doradztwo, reprezentację przed wymiarem sprawiedliwości, tworzenie niezbędnych pism i dokumentów oraz prowadzenie negocjacji. Pomagamy beneficjentom spadku zrozumieć, a także chronić ich prawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy co zrobić, by doprowadzić sprawę podziału majątku osoby zmarłej do sprawiedliwego oraz satysfakcjonującego zakończenia.

Profesjonalna reprezentacja w postępowaniach spadkowych

Proces spadkowy może być niezwykle złożony i skomplikowany. Problemy rodzinne zawierające niejednokrotnie znaczny ładunek emocji w połączeniu ze znacznymi wymaganiami prawnymi często mają negatywne konsekwencje dla wszystkich zainteresowanych. W wielu przypadkach uczestnicy postępowania wyrażają uzasadnione obawy dotyczące tego, co jest im należne w związku z nabyciem spadku. Zadaniem naszej Kancelarii jest dokładne wyjaśnienie wszystkich nieścisłości oraz zagwarantowanie Klientom otrzymania należnej części majątku. Zajmujemy się postępowaniem spadkowym od początku do końca – przygotowujemy niezbędne pisma, pozwy czy wnioski, a następnie prowadzimy sprawę w imieniu Klienta. W razie potrzeby negocjujemy najkorzystniejsze dla Niego warunki oraz na bieżąco informujemy o postępach w pracy.

Sprawy spadkowe Szczecin – kompleksowa obsługa prawna

Nasze usługi obejmują wszystkie aspekty prawa spadkowego. Prowadzimy zarówno sprawy, w których nabycie majątku osoby zmarłej przyznawane jest na podstawie ustawy, jak i przypadki, w których spadek nabywany jest na podstawie testamentu. Dzięki temu, prawa wszelkiego rodzaju dóbr po osobie zmarłej są bardzo szybko potwierdzane. Zakres naszych działań obejmuje m.in.:

– odrzucenie spadku,

– sprawy o zapłatę zachowku,

– wyłączenie małżonka od dziedziczenia,

– ugodowy lub sądowy dział spadku,

– przygotowanie testamentu lub umowy o zrzeczenie się dziedziczenia,

– zabezpieczenie spadku,

– wyjawienie przedmiotów dziedziczonego majątku.

Do każdej sprawy spadkowej podchodzimy indywidualnie. Analizujemy nie tylko akty prawa, ale również aktualne orzecznictwo sądów. Przygotowujemy Klientów na wszystkie możliwe scenariusze i podpowiadamy najskuteczniejsze rozwiązania. Kierujemy się przy tym etyką pracy gwarantującą maksymalną dyskrecję oraz profesjonalizm.

Prawo spadkowe Szczecin – profesjonalna obsługa klienta

W naszej Kancelarii, rozpatrując sprawy związane z podziałem majątku po osobie zmarłej, łączymy szeroką wiedzę z profesjonalnym podejściem. Jako doświadczeni eksperci jesteśmy w stanie osiągnąć atrakcyjne ugody czy porozumienia bez długotrwałych procesów sądowych poprzez skuteczne negocjacje. Z empatią podchodzimy do każdej sprawy dotyczącej spadku, dbając o to, by spór w żaden sposób nie wpłynął na relacje z rodziną czy innymi bliskimi osobami. Zapraszamy do kontaktu bez względu na to, na jakim etapie jest postępowanie.

 

Nasze wyróżnienia
najlepsi adwokaci Szczecin 2021 oferteo
Nagroda orły prawa Krzysztof Konysz Szczecin
Nagroda 2021 gold Krzysztof Konysz adwokat Szczecin