Prawo medyczne Szczecin

Obsługa prawna spraw medycznych

Kwestie medyczne to specyficzna i niezwykle wymagająca sfera prawa. Prawnik od spraw medycznych musi posiadać specjalistyczną wiedzę i długoletnie doświadczenie. Zdrowie jest przecież wrażliwym zagadnieniem, a osoby i placówki dbające o jego stan bardzo zwracają uwagę na to, by wystrzegać się wszelkich błędów. 

Nasza kancelaria zajmuje się kompleksową opieką prawną zarówno dla podmiotów ochrony zdrowia (publicznych i prywatnych), jak i osób fizycznych. Jeśli chodzi o obsługę przychodni, szpitali czy klinik, oferujemy następujące usługi: 

– audyty związany z działalnością podatkową i finansową (który może znacznie zmniejszyć koszty prowadzenia działalności) oraz pomoc w relacjach z instytucjami finansowymi,

– pomoc prawną w zakresie spraw bieżących,

– opiekę prawną podczas przetargów na budowę nowych jednostek medycznych oraz przy ich projektowaniu i realizacji (także w kwestii finansowania tych projektów),

– kompleksową opiekę nad umowami inwestycyjnymi oraz pomoc w znajdowaniu inwestorów,

– pomoc w procesie likwidacji placówek ochrony zdrowia i tworzeniu bazujących na nich nowych jednostek,

– opiekę prawną przy przekształcaniu placówek publicznych w spółki prawa handlowego,

– wsparcie podczas kupowania innych podmiotów medycznych.

Rozwiązywanie sporów medycznych

Jeśli chodzi o umiejętności, jakie powinien mieć adwokat, prawo medyczne różni się istotnie od innych dziedzin prawa. Konflikty na gruncie medycznym to często bardzo skomplikowane sprawy, niekiedy trwające latami, dlatego konieczna jest profesjonalna opieka prawnika znającego specyfikę tej materii. Nasza Kancelaria zajmuje się między innymi:

– prowadzeniem sporów między pacjentem, a lekarzem lub placówką opieki medycznej,

– pomocą w sporach z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz instytucjami administracji publicznej.

Adwokat do spraw błędów medycznych musi odznaczać się niezwykłą wiedzą i skrupulatnością. Prowadzenie tego typu spraw wiąże się z koniecznością poznania ogromnej ilości dokumentacji medycznej i posiadaniem specjalistycznej wiedzy, dlatego warto zaufać najlepszej kancelarii adwokackiej.

Nasze wyróżnienia
najlepsi adwokaci Szczecin 2021 oferteo
Nagroda orły prawa Krzysztof Konysz Szczecin
Nagroda 2021 gold Krzysztof Konysz adwokat Szczecin